Yüksek Tansiyon BelirtileriNormal bir insanda normal tansiyon değerleri büyük tansiyon en fazla 160 mmhg ve küçük tansiyon ise en fazla 85 mmhg olmalıdır. Yüksek tansiyon maalesef sık görülen bir rahatsızlıktır. İstatistiklere göre yetişkin insanlarda yüksek tansiyon görülme oranı 1 / 7 dir. Yüksek tansiyonun tedavisinde yüksek tansiyona yol açan etkenin iyi tespit edilmesi gerekir. Bu tespit uygun tedavinin yapılmasına yardımcı olacaktır. Tedavi mutlaka yapılmalıdır çünkü yüksek tansiyon damar sertliği, felç, kalp krizi ve beyin kanaması gibi durumlara yol açabilmektedir.

Yüksek tansiyonun sebepleri nelerdir?

Yüksek tansiyona birçok etken sebep olabilir.

Yüksek Tansiyon Belirtileri

Beslenme şekli, şişmanlık, hormonal bozukluklar, çeşit kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları bunlara örnek olarak verilebilir. Ayrıca yüksek tansiyonun kalıtsal nedenleri de bulunmaktadır. Beslenme faktörü olarak da çok fazla tuzlu yemek, aşırı derecede kırmızı et tüketmek yüksek tansiyona yol açabilmektedir.

Yüksek tansiyonun belirtileri nelerdir?

- Baş dönmesi

- Baş ağrısı

- Kalp ağrısı

- Kulak çınlaması

- Burun kanaması

Yayınlanma Tarihi : 14.01.2013 17:29:41

Yüksek Tansiyon Belirtileri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

12 Yorum Yapılmış "Yüksek Tansiyon Belirtileri"

suha

Cevap Sayısı: 0
Bende de yüksek tansiyon var ama hiçbir belirtisi yok.Zaten en tehlikelisi de buymuş,yapılacak tek şey stressiz olabilmek ve mümkünse düzenli spor ve kilolardan kurtulmak.

2014-10-17 / Kullanıcı oyu: 4,5

fatma öztürk

Cevap Sayısı: 0
bende yüksek tansiyon hastasıyım benim ensemin müthiş. agrıması. cok. midemin bulanması kusma şeklinde belirtileri var

2014-04-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

ABDULLAH

Cevap Sayısı: 0
ÇOKTEŞEKKÜRLER BUTÜR ŞEYLER YAZDIĞINIZ İÇİN

2014-04-08 / Kullanıcı oyu: 4,5

FADİME

Cevap Sayısı: 0
kazım arkadaş akşamları fazla yediğin zaman ayakların ateşlenir.Akşam menüsünü çok hafif geçirmelisin

2014-04-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

AHMET

Cevap Sayısı: 0
KAFAM PATLIYACAK ŞEKILDE GERİLME YAPIYOR GİBİ GELİYOR VE BAŞIM DONÜYOR

2014-04-02 / Kullanıcı oyu: 4,5

kazım

Cevap Sayısı: 0
ayaklarım,daateşlen,meleroluyor neyapmalıyım

2014-03-24 / Kullanıcı oyu: 4,5

mehmet

Cevap Sayısı: 0
Kekik tansiyon düşürmez yükseltir, düzeltin.

2014-03-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

usta ömer

Cevap Sayısı: 0
bence abur cubur yiyorsanız terk edin. Helal yiyecelere dikkat edin ve hatta namaz kılınki bir düzenli ve temiz bir hayatınız olsun herşey ila değildir

2014-02-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

esra

Cevap Sayısı: 0
Bende baş dönmesi,Nefes nefese kalma, bayılma(Bayılmadan önce kalbim çok hızlı atıyor. Kalbimin hızı yavaşladığında hareket ettiğimde direk bayılıyorum. Düştüğümü ve bayıldığımı bile görmüyorum.)Bayıldıktan sonra kalktığımda kulağımda uğultular başlıyor. Baş ağrım oluyor.
Genellikle bayılmamda: kansızlık, yorgunluk, Ygs- Lys sınavının stresi,açlık, Aniden hareket etme, Koşma ve yürüdüğümde kalp hızım yükseliyor ve direk bayılıyorum.
Önceden doktora gittim ama doktor hiç bir şeyin yok dedi. Doktora gittikten sonra da bayılmalar devam etti. Sizce Doktora gitmeli miyim?
Bana göre Kalple alakalı bir şey. Gittiğim doktor daha çok beynimle ilgili alanda baktı. Kalp ile ilgili hiç bakmadı. Sara hastalığı falan da yok bende. Ağzımdan tuhaf şeyler gelmiyor. Sizce ne yapmalıyım?

2014-02-23 / Kullanıcı oyu: 4,5

alaca

Cevap Sayısı: 0
Ben vücudumda kanın basıncını hissediyorum . kulaklarımda hep bi uğultu var . nefessiz kalınca vücudumun titrediğini görüyorum başkalarıda bunu gördü .

2014-02-12 / Kullanıcı oyu: 4,5

gülsah

Cevap Sayısı: 0
aniden tansiyonum yükseliyor, vücutumda titremeler ve kalbimde carpinti oluyor.ve bu durum beni cok etkiliyor.herkese rabbimden sifa dilerim.

2013-07-18 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 0
Yüksek Tansiyon Belirtileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Yüksek Tansiyon Belirtileri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Yüksek Tansiyon, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Ekim - 2016